subskrybuj: Wpisy | Komentarze

Świnka znudzona to nieciekawa świnka

Możliwość komentowania Świnka znudzona to nieciekawa świnka została wyłączona
Świnka znudzona to nieciekawa świnka

Świnki morskie to ciekawskie zwierzątka. Ich przodkowie żyjący w naturze na co dzień narażone są na wiele niebezpieczeństw i podejmują różnorodne wyzwania. Świnka morska zamknięta w nawet sporej klatce, sam na sam z poidłem zwyczajnie się nudzi i przesypia całe dnie. By czuła się lepiej powinniśmy dostarczyć jej odrobinę rozrywki.

Podstawą jest wyprowadzanie świnki na spacer po domu. Przygotujmy wpierw pokój tak, by mogła swobodnie biegać i nic jej nie zagrażało. Pochowajmy wszystkie kable z podłogi oraz rośliny, które mogłyby zostać poobgryzane (niektóre mogą być dla naszego zwierzątka trujące). Zamknijmy wszystkie drzwi i zablokujmy dostęp do ciemnych zakamarków, w które można się schować, ale trudniej już wyjść. Na podłodze możemy położyć stary dywan lub wykładzinę, by zwierzątka nie ślizgały się. Powiadommy również wszystkie osoby przebywające aktualnie w domu, że świnka znajduje się na podłodze. Zapobiegnie to przykrym wypadkom.

Po przygotowaniu w ten sposób podłogi i domowników, możemy urozmaicić świnkom wybieg organizując małym kosztem plac zabaw. Świnka morska uwielbia labirynty i tunele. Możemy przygotować takie w bardzo prosty sposób. Porozstawiajmy różnej wielkości kartoniki dość blisko siebie, na sporej powierzchni, tak by świnki mogły przechodzić między nimi. Te ciekawskie zwierzątka, zwłaszcza jeśli są wypuszczane w grupie, zaraz zaczną eksplorować tunele i labirynty biegając i świetnie się przy tym bawiąc! Dla urozmaicenia część kartoników możemy przykryć kocem, a we wnętrzu niektórych umieścić jakieś smaczne kąski. Uważajmy jednak, by świnki nie gryzły kartonów pokrytych farbą drukarską, inne w minimalnej ilości im nie zaszkodzą.

Najlepiej by było, gdyby zwierzątka miały otwarte drzwiczki do klatki i mogły w każdej chwili wrócić z wybiegu na siusiu bądź, gdy się czegoś przestraszą. Zwierzątka będą się świetnie bawić na zewnątrz, ale być może, że nie od razu. Daj im trochę czasu na oswojenie się z nowym dużym terenem i na zbadanie go. Świnki morskie na pewno będą Ci wdzięczne.

(cp)