subskrybuj: Wpisy | Komentarze

Świnka morska Teddy

Możliwość komentowania Świnka morska Teddy została wyłączona
Świnka morska Teddy

Teddy Świnka morska dzięki swojej średniej długości, grubej, gęstej sierści jest popularnym zwierzakiem dla dzieci. To ciekawa rasa, która wręcz uwielbia uwagę.

Jak sama nazwa wskazuje, często mówi się, że ta konkretna świnka morska przypomina pluszową zabawkę. Podobnie jak miś, te puszyste zwierzątka znane są przede wszystkim jako miękkie i przytulne, jednak w rzeczywistości występują w dwóch wariantach: jedne z pluszową (miękką) sierścią, a drugie z szorstką (grubą) sierścią.

Świnki Teddy są doskonałym zwierzątkiem. Są wyjątkowo proste w utrzymaniu, szybko wiążą się ze swoimi właścicielami i mają energiczny i przyjazny temperament.

W trosce o swoją świnkę morską Teddy

Chociaż jest to rasa mało wymagająca, nadal zaleca się szczotkowanie włosów co najmniej raz w tygodniu. Delikatne szczotkowanie pomaga usunąć luźne włosy z sierści świnki morskiej.

W przypadku świnek rasy Teddy, które lubią zabawę na świeżym powietrzu, trzeba je od czasu do czasu kąpać (maksymalnie 3 razy w roku), jednak niezbyt często, ponieważ mają suchą skórę. Musisz także upewnić się, że używasz specjalnego szamponu od lokalnego weterynarza. Świnki morskie US Teddy, które nie bawią się na dworze, nie zawsze mogą potrzebować kąpieli.

Jedyną szczególną troską, jakiej wymaga świnka morska tej rasy, jest uważne monitorowanie gromadzenia się woskowiny w uszach, które należy od czasu do czasu czyścić ciepłym, wilgotnym ręcznikiem, aby delikatnie wytrzeć wnętrze uszu.

Świnka rasy US Teddy – karmienie

Siano jest ważne zarówno jako posłanie jak i pasza. Ważne jest, aby świnka morska Teddy karmiona była różnorodną zdrową żywnością, a nie tylko dostępnymi w handlu granulkami. Dieta świnek Teddy powinna obejmować: siano tymotka, warzywa, owoce i granulki.

Oprócz trzymania siana dla ściółki świnki morskiej, siano tymotka powinno być dawane do jedzenia, umieszczając je w miejscu przeznaczonym na jego paszę. Zachęcaj swoje świnki morskie do jedzenia siana poprzez mieszanie z innymi zalecanymi pokarmami.

Owoce i warzywa należy podawać z umiarem, ponieważ ich zbyt duża ilość może powodować biegunkę. Skontaktuj się z lokalnym weterynarzem, jeśli nie masz pewności, ile owoców i warzyw możesz zaoferować swojej kawii.

Zachowaj ostrożność, wybierając granulki spożywcze dla swoich zwierzątek. Nie wszystkie granulki są tworzone jednakowo, a wysokiej jakości granulki są znacznie lepsze dla zdrowia Twoich małych przyjaciół. Poszukaj peletek zawierających błonnik, białko i witaminę C, lokalny weterynarz powinien być w stanie pomóc ci znaleźć peletkę wysokiej jakości dla Twoich zwierzątek.

Nigdy nie podawaj świnkom morskim żadnego z następujących pokarmów: Nabiał, Mięso, Czekolada lub cukierki, Sałata Lodowa, Kukurydza, Liście Pomidora, Ziemniaki, Rabarbar, Multi-Witaminy, Surowa Fasola lub cokolwiek, co zawiera cukier.

Upewnij się również, że nigdy nie dostarczasz świnkom morskim trawy lub siana, które zostały potraktowane jakimkolwiek pestycydem. Niezależnie od tego, czy siano jest przeznaczone na paszę czy ściółkę.

Upewnij się, że na karmienie świnki morskiej wybierasz porę dnia, którą możesz konsekwentnie utrzymywać. Świnki Teddy egzystują zgodnie z harmonogramem i zestresują się, jeśli ich godziny posiłków będą się różnić w zależności od dnia.

Klatka dla świnki morskiej Teddy

Wybór odpowiedniego domu dla świnki morskiej jest ważnym procesem. Ich dom powinien zapewniać im bezpieczeństwo, mieć dużo miejsca do zabawy i odpoczynku oraz zapewniać schronienie przed trudnymi warunkami pogodowymi.

Wiele klatek dla świnki morskiej dostępnych w typowym sklepie zoologicznym nie ma wystarczającej przestrzeni, aby pomieścić w pełni dorosłą świnkę morską, dlatego należy sprawdzić wymiary, szukając klatki.

Ważne jest, aby myśleć z wyprzedzeniem i wybrać klatkę, która będzie miała dużo miejsca dla Twoich świnek morskich, gdy będą dorosłe. Pamiętaj, że nie zawsze będą takie małe. Jeśli chodzi o zdrowie i szczęście świnek morskich, im większa klatka, tym lepiej. Zwłaszcza jeśli masz więcej niż jedną świnkę morską.

Większy domek dla świnek morskich ma następujące zalety:

  • Zwiększona szansa na ćwiczenia – co z kolei ma ogromny wpływ na zdrowie świnek morskich
  • Łatwiejsze czyszczenie – większe klatki są bardziej dostępne i można je łatwiej wyczyścić
  • Korzyści społeczne – US Teddy z wystarczającą ilością miejsca mają większe szanse na komfort w swoim domu i jako takie będą szczęśliwsze i bardziej towarzyskie w kontaktach z właścicielami.
  • Stymulacja psychiczna – większe środowisko daje zwierzątkom więcej możliwości swobodnego wyrażania się i eksplorowania otoczenia
  • Zdolność do wyrażania naturalnego zachowania – zwierzątka te potrzebują dużego obszaru do eksploracji, „pop corn”, biegania na okrążeniach i swobodnego komunikowania się ze sobą.

Minimalna przestrzeń klatki wymagana dla pojedynczej świnki Teddy to 76cm x 91cm lub 0.7m/2. Im więcej świnek morskich chcesz mieć, tym większa powinna być ich klatka.

  • Aby utrzymać dwie świnki morskie, klatka powinna mieć powierzchnię co najmniej 0,7-1 m/2.
  • Aby utrzymać trzy świnki morskie, klatka powinna mieć powierzchnię co najmniej 1-1,2 m/2.
  • Aby zachować cztery świnki morskie, klatka powinna mieć powierzchnię co najmniej 1,2-1,3 m/2.
świnka morska rasy teddy
Teddy / Świnka morska rasy US Teddy / Just chaos / CC BY (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)