subskrybuj: Wpisy | Komentarze

Świnka morska skinny – opis, hodowla, pielęgnacja i opieka

Możliwość komentowania Świnka morska skinny – opis, hodowla, pielęgnacja i opieka została wyłączona
Świnka morska skinny – opis, hodowla, pielęgnacja i opieka

Istnieje wiele ras wspaniałych świnek morskich – niektóre z długimi jedwabistymi włosami, inne z krótkimi, niektóre kawie mają niezwykłe cechy charakterystyczne, a niektóre nawet nie mają włosów na ciele i są po prostu łyse!

Te uroczo wyglądające łyse świnki morskie nie można znaleźć na wolności, ponieważ są one wynikiem eksperymentów przeprowadzonych w laboratorium. Te śmieszne małe stworzenia to w rzeczywistości wyniki mutacji genetycznych, które zostały po raz pierwszy utworzone w 1978 roku w laboratoriach Instytutu Armanda Frappiera z siedzibą w Montrealu w Kanadzie.

Świnka morska Skinny jak się nazywa te świnki morskie pozbawione futra, zyskały w ostatnim czasie dużą popularność, choć organizacje ratujące zwierzęta opublikowały kilka słów ostrożności, martwiących się o ich dobrostan, co jest oczywiście zrozumiałe.

Świnki morskie skinny potrzebują dużo specjalnej troski

Ponieważ skinny nie mają futra, z wyjątkiem nosów i trochę na nogach, muszą być trzymane w ciepłym pomieszczeniu. Ze względu na to, że nie mają futra, które naturalnie utrzymuje ciepło gdy jest zimno, świnki skinny są bardzo podatne i łatwo łapią przeziębienie lub nawet hipotermię. Ich klatki wewnętrzne powinny być przytulne. Powinniśmy zadbać o to aby nigdy nie odczuły chłodu.

W cieplejszych miesiącach letnich musisz uważać, aby Twoja łysa świnka nie poparzyła się słońcem. Dlatego jeśli zabierasz je na zewnątrz, powinno się nałożyć krem ​​przeciwsłoneczny na ich ciała i twarz, zwracając szczególną uwagę, aby nie umieścić kremu na oczach zwierzątka.

Skinny świnki są popularne wśród alergików

Te łyse świnki morskie stały się niezwykle popularne wśród ludzi, którzy inaczej nie mogliby utrzymywać zwierząt domowych z powodu alergii, na które cierpią. Nie mogę mieć kontaktu z futrem zwierzęcym. Coraz więcej osób, które kochają zwierzęta, ale które nie mogły być w pobliżu z powodu alergii, są teraz dumnymi właścicielami świnek morskich skinny .

Będąc tak zabawnymi, przyjaznymi ciekawymi małymi stworzeniami, świnki skinny odcisnęły piętno na świecie zwierząt, a hodowcy występują już na całym świecie. Ponieważ skinny muszą mieszkać w domu, naprawdę stają się częścią rodziny podobnie jak kot czy pies. Ponieważ nie mają futra na swoich ciałach, każdy drobiazg na ich ciele jest dokładnie widoczny, w tym wszelkie ślady, włączając w to miejsca gdzie futro mogłoby urosnąć.  Jednak skinny świnki mają trochę futra na nosach i łapkach, ale poza tymi obszarami są absolutnie pozbawione sierści już od momentu narodzin.

Świnki skinny mają różne pigmentacje skóry, w tym kolory czekoladowy, cynamonowy, srebrny, liliowy, biały, złoty, a nawet albinosy i dalmatyńczyki! Te urocze oznaczenia składają się z czarnych plam na białej skórze. Do tej pory najpopularniejszym kolorem wśród miłośników świnek skinny jest czekoladowy.

Oto kilka interesujących faktów na temat świnek skinny

 • Świnka morska skinny rodzi się bez futra – i taka pozostaje. Jedyne futro, które mają nawet gdy są starsze, znajduje się na ich nosach i łapkach.
 • Świnki nie mogą żyć na dworze, ponieważ zbyt mocno odczuwają zimno. Ponieważ nie mają futra – muszą mieszkać w ciepłym, ogrzewanym domu.
 • Jeśli latem wypuszczasz swoją łysą świnkę w ogrodzie, musisz nałożyć krem ​​przeciwsłoneczny, aby uchronić delikatną skórę przed poparzeniem – wskaźnik ochrony przeciwsłonecznej 50+ jest idealnym wyborem.
 • Świnki morskie skinny mają wyższy metabolizm niż świnki morskie z futrem, ponieważ muszą utrzymywać ciepło ciała. Oznacza to, że jedzą znacznie więcej jedzenia. Jeśli to możliwe, chrupią nawet cały dzień!
 • Świnka morska skinny może być o wiele bardziej nieporządna niż jej włochate odpowiedniki – oznacza to, że trzeba po niej częściej sprzątać.
 • Świnki skinny mogą być znacznie głośniejsze niż ich futrzane odpowiedniki!
 • Świnki rasy Skinny bardzo szybko się uczą i dość szybko rozpoznają rzeczy, zwłaszcza dźwięk otwieranych drzwi lodówki lub szelest torby, która może zawierać jedzenie – wkrótce dadzą Ci znać, że słyszały o tym, co się dzieje, nawet w innym miejscu pokoju!
 • Świnka morska skinny podobnie jak jej futrzaści bracia i siostry, są bardzo zabawnymi małymi zwierzętami, a każda z nich ma własną, niepowtarzalną osobowość!
 • Świnki rasy Skinny zaczęły życie jako wynik eksperymentów genetycznych, ale dziś te urocze małe zwierzęta o tak wielkim charakterze są etycznie hodowane.
 • Świnki morskie rasy skinny, jeśli są dobrze zaopiekowane, mogą żyć do sześciu lat.
 • Świnka morska skinny uwielbia towarzystwo innych świnek tego samego rodzaju i uwielbia zwracać na siebie uwagę właścicieli.
 • Łyse świnki, jeśli są dobrze traktowane od urodzenia, są wyjątkowo czułymi rodzinnymi zwierzętami domowymi, a rodzaj męski jest często bardziej kochający niż żeński.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o świnkach skinny, najlepszym miejscem do odwiedzenia jest internet, w którym można znaleźć renomowanych hodowców, którzy wręcz uwielbiają te urocze małe zwierzęta, powstałe w laboratorium w Kanadzie. Trzeba być przygotowanym do ustawienia klatki wewnętrznej w ciepłym miejscu w domu i upewnić się, że naszej śwince nigdy nie będzie zimno.

Inną rzeczą, o której musisz pamiętać, jest to, że świnki skinny mają szybszy metabolizm niż ich owłosieni bracia i siostry, dlatego jedzą o wiele więcej jedzenia, co oznacza, że ​​ich utrzymanie jest droższe. Musisz być zatem przygotowany na zapłacenie więcej pieniędzy za przywilej posiadania świnki skinny – a ponieważ są one zawsze o wiele szczęśliwsze, gdy mają towarzystwo własnego rodzaju, musisz zainwestować w dwa cudowne małe gryzonie!