subskrybuj: Wpisy | Komentarze

Świnka morska Sheltie

Możliwość komentowania Świnka morska Sheltie została wyłączona
Świnka morska Sheltie

Świnka morska rasy sheltie jest rozpoznawalna ze względu na jej długie włosy, które przyciągają uwagę hodowców, którzy chcieliby te świnki wykorzystać jako zwierzęta pokazowe, a także ludzi, którzy chcieliby zachować je jako zwierzęta domowe.

Ta Rasa jest raczej nową odmianą świnki morskiej, która została opracowana w latach siedemdziesiątych.

Sheltie są również powszechnie znane jako Silkie.

Opieka

Ta rasa świnek jest miękka i delikatna, co czyni ją idealnym wyborem jako zwierzę domowe dla dzieci, jednak nie zalecamy ich jako zwierzęcia domowego, chyba że osoba dorosła może opiekować się nimi każdego dnia. Aby utrzymać w zdrowiu jedwabiście gładkie włosy, wymagają one codziennej pielęgnacji, co sprawia, że ​​zwierzę jest bardzo wymagające. Tak więc, jeśli jesteś odpowiedzialnym dorosłym lub nastolatkiem, gotowym zająć się pielęgnacją świnki morskiej – Sheltie może być właśnie dla Ciebie.

Świnki morskie Sheltie wymagają codziennej pielęgnacji

Jeśli stwierdzisz, że Twoja Sheltie jest bardzo brudna, możesz je wyczyścić zamiast myć, ponieważ te świnki morskie nie przepadają za kąpielą. Mycie punktowe jest dla nich o wiele mniej stresujące.

Pamiętaj, aby zapewnić śwince morskiej dobry dom i odpowiednią dietę. Dzięki temu będzie szczęśliwa, zdrowa i zapewni wspaniałe chwile przez długi czas. Sheltie potrzebują dużo ćwiczeń i uwielbiają się bawić. Możesz pozwolić im wyjść na zewnątrz lub biegać w domu przez krótki czas pod nadzorem. Uwielbiają odkrywać i potrzebują co najmniej godziny nadzorowanego „czasu na podłodze” każdego dnia.

Dieta świnek morskich Sheltie powinna składać się głównie z siana Tymotki, granulatu pokarmowego, wody, witaminy C oraz pysznych owoców i warzyw. Właściwe ustawienie klatki i ćwiczenia są nadal takie same, jak każdej innej rasy. Daj im dużo miejsca do ćwiczeń i zapewniaj im rozrywkę, aby były szczęśliwymi małymi zwierzątkami.

Cechy świnki morskiej rasy Sheltie:

Sheltie ma długie włosy, czasem nawet do 60cm, które przepływają z powrotem przez jego ciało. Patrząc z góry, powinien mieć kształt łezki.

Mają długie proste włosy jak świnka morska peruwianka, ale zamiast zakrywać ich głowę, włosy Sheltie zamiatają się z powrotem nad ich głową. Wygląda na to, że włosy zostały specjalnie zaprojektowane w ten sposób. W pewnym sensie przypomina grzywę lwa.

Sheltie mogą mieć od 18 do 25 cm i żyć od 5 do 7 lat, jeśli są odpowiednio pielęgnowane.

Temperament i zachowanie:

Spośród wszystkich ras świnek morskich Sheltie są znane z tego, że są najbardziej delikatne. Mają bardzo wyluzowaną osobowość i na początku mogą wyglądać jak nieśmiałe stworzenia. Oswojenie może potrwać nieco dłużej niż w przypadku innych świnek morskich.

Sierść i kolory:

Świnka Sheltie jest zwykle mylona ze świnką morską peruwianką. Chociaż te dwie rasy świnek morskich mają wydłużone włosy, istnieje między nimi wiele różnic. Włosy rasy Sheltie są nieco mniejsze niż świnki morskiej peruwianki i mają odmienny wzór. Włosy rasy Sheltie są niezwykle miękkie i lśniące, odsłaniają szyję, wyglądają jak grzywa i pozostawiają odsłoniętą twarz. Przednie włosy rasy Sheltie są nieco dłuższe niż włosy z tyłu. Z tego powodu rasa ta ma formę łzy.

Ta rasa świnki morskiej jest niezwykle wymagająca, więc najprawdopodobniej nie jest najlepszą opcją dla małego dziecka. Nawet dorośli, którzy mają świnki morskie jako zwierzęta domowe, będą musieli regularnie przycinać włosy, aby nie musieli ich stale pielęgnować.

Podobnie jak inne rasy świnek morskich, świnki morskie Sheltie są dostępne w różnych kolorach.

Świnka morska rasy sheltie