subskrybuj: Wpisy | Komentarze

Świnka morska Rex

Możliwość komentowania Świnka morska Rex została wyłączona
Świnka morska Rex

Ze swoim krótką, gęstą falistą sierścią i wyglądem jeża świnka morska rasy Rex jest niezwykle popularnym zwierzątkiem. Ta Kawia znana jest z przyjaznego, łagodnego i spokojnego temperamentu. Uwielbiają być trzymane i być głaskane, co czyni je doskonałym zwierzakiem dla dzieci.

Jej gruba stercząca sierść chroni przed wilgocią. Ma również bardzo szorstkie wąsy. Dostępne są również w wariantach o długich włosach i falistych włosach. Świnki morskie Rex występują w różnych kombinacjach kolorów / wzorów, w tym brązowym, białym lub agouti.

Świnka morska Rex wymaga szczególnej uwagi, ponieważ jej paznokcie u stóp rosną bardzo szybko. Z tego powodu wymagają więcej pielęgnacji niż inne rasy świnek morskich. Z drugiej strony ich włosy nie wymagają tyle pielęgnacji, co inne odmiany.

Świnki morskie Rex najczęściej rosną od 20 do 45 cm długości i mają sierść nie dłuższą niż 1/2 cala długości. Wyglądają nieco podobnie do świnki morskiej Teddy, jednak Teddy ma znacznie bardziej miękką sierść.

Świnka morska Rex żyje około 6 lat, w zależności od środowiska w której żyje i opieki, jaką otrzymuje.

Dieta świnki morskiej Rex

Świnka morska Rex ma takie same wymagania pokarmowe / dietetyczne jak większość innych ras świnek morskich. Ponieważ sama nie może wytwarzać witaminy C, aby zapobiec problemom zdrowotnym, należy zaopatrzyć świnkę morską Rex w owoce i warzywa zawierające witaminę C.

Świnkę morską rasy Rex należy karmić mieszaną dietą zawierającą różne zdrowe i niskotłuszczowe pokarmy, w tym:

 • Świeże warzywa
 • Niektóre owoce (szczególnie bogate w witaminę C np. czerwona papryka, kolendra, jarmuż)
 • Świeża woda (zmieniana codziennie)
 • Dodatkowa woda w upalne dni
 • Unikaj pokarmów bogatych w węglowodany, ponieważ mogą powodować zmiany bakterii w żołądku świnki morskiej.
 • Uwaga: Nie przejmuj się, jeśli zimą świnki morskie w ogóle nie piją wody. Jeśli otrzymują wystarczającą ilość wody ze świeżych warzyw i owoców, być może nie będą musiały pić wody w chłodne dni.
 • Dobrej jakości granulki paszowe: Upewnij się, że zawartość białka w granulkach nigdy nie przekracza zawartości błonnika. Dobry granulat paszowy będzie zawierał 15-16% surowego białka i co najmniej 20% błonnika (najlepiej więcej) i niski procent tłuszczu, korzystnie 1-2%. Jeśli to możliwe, spróbuj wybrać paszę o najwyższej zawartości błonnika.
 • Siano Tymotka: stosowana również do ściółki, może stanowić część diety świnek morskich. Dobre siano tymotka jest niezbędne w diecie świnki morskiej, która składa się wyłącznie z warzyw i owoców. Ważna uwaga: Upewnij się, że używane siano nie jest poddane obróbce chemicznej i jest bezpieczne do spożycia przez Twoją kawię.

Pielęgnacja świnki morskiej rasy Rex

Świnka Rex potrzebuje takiej samej opieki, jak większość innych ras świnki morskiej. Nie wymagają one dodatkowej opieki poza częstszym pielęgnowaniem paznokci u stóp.

Dla świnki morskiej Rex wybierz klatkę, która jest możliwie jak największa. Minimalne wymiary dla domu Twojej świnki powinny wynosić co najmniej 0,5 m x 0,25 m wysokości.

Latem, upewnij się, że dom świnek morskich znajduje się w miejscu z dużą osłoną przed słońcem, ponieważ on w ogóle nie tolerują stresu cieplnego.

Zalecamy użycie butelki na wodę typu „kroplownik” i dodanie co najmniej 2 z nich do klatki dla zwierząt. Czasami te butelki z napojem blokują się, dlatego zalecamy posiadanie co najmniej dwóch. Jeśli to możliwe, unikaj używania miski na wodę, ponieważ bardzo łatwo się zabrudzą i mogą zostać przewrócone, pozostawiając zwierzęta bez czystej wody do picia.

Przygotowując dom dla świnek morskich, używaj materiałów takich jak rozdrobniony papier, słoma lub siano, i często to zmieniaj. Bez względu na to, jaki materiał zostanie użyty, upewnij się, że nie został on poddany obróbce chemicznej i jest bezpieczny do spożycia przez Twoją świnkę morską Rex.

Na czas zabawy dodaj kilka „kryjówek” dla swojego zwierzaka, takich jak przewrócone pudła. Dodaj co najmniej jedną kryjówkę dla świnki morskiej.

Podczas pielęgnacji świnki morskiej należy pamiętać, że rasa Rex może wymagać przycinania paznokci znacznie częściej niż inne rasy świnek morskich. Ponieważ ich sierść jest krótka i szorstka, nie wymaga szczotkowania tak często, jak inne rasy, jednak należy regularnie szczotkować swojego zwierzaka Rex.

Uważaj na wszelkie potencjalne problemy zdrowotne u swojej świnki morskiej rasy Rex, zwracając się o pomoc do wykwalifikowanego weterynarza, jeśli u Twojego zwierzaka wystąpi którykolwiek z następujących objawów:

 • Kaszel lub oddychanie z otwartymi ustami
 • Nos i / lub wydzielina z oczu
 • Świszczący oddech
 • Wyrośnięte zęby
 • Wszelkie problemy skórne, nieregularności
 • Zmiany w konsumpcji żywności

Jak większość zwierząt domowych, świnki morskie korzystają z regularnych kontroli u lokalnego weterynarza, aby upewnić się, że ich zdrowie jest na dobrej drodze.

Świnka morska Rex