subskrybuj: Wpisy | Komentarze

Jak brać na ręce świnkę morską?

Możliwość komentowania Jak brać na ręce świnkę morską? została wyłączona
Jak brać na ręce świnkę morską?

Kręgosłup świnki morskiej jest dużo bardziej delikatny niż np. kręgosłup chomika. Powinniśmy zatem objąć ją szczególną troskę. Kładąc świnkę na kolana, pamiętajmy aby załapać ją w ten sposób, aby przednie i tylne łapki miała podparte. Będzie czuła się zdecydowanie bezpieczniej i nic jej nie będzie zagrażać.

Świnkę morską powinniśmy złapać prawą ręką pod klatkę piersiową, natomiast lewą rękę wkładamy pod tylne łapki i lekko podnosimy do góry. W momencie kiedy chcemy przenieść świnkę w inne miejsce, powinniśmy przytulić je delikatnie do piersi. Nie można jej jednak przygniatać. Całość powinno odbyć się niezwykle delikatnie i z wyczuciem, aby nie sprawić jej bólu. Chwytanie świnki od góry może jej się kojarzyć z zagrożeniami występującymi w naturze na przykład z atakiem drapieżnego ptaka. Powinniśmy zatem w ramach możliwości łapać świnkę zawsze od dołu aniżeli od góry.

Niektóre bardzo energiczne zwierzątka mogą się wyrywać z naszych objęć. Powinniśmy być na to przygotowani i nie wypuszczać zwierzątka z rąk. Szczególnie wtedy, kiedy niesiemy je wysoko nad ziemią. Taki upadek mógłby spowodować uraz kręgosłupa. Powinniśmy zatem trzymać świnkę bardzo blisko siebie, pewnym i stabilnym chwytem nie dopuszczając do ucieczki.

Z czasem świnki morskie mogą się przyzwyczaić do wyciągania ich z klatki i trzymania na kolanach opiekuna. Ważne, aby podczas tej czynności nie sprawiać im bólu, gdyż będą one wtedy kojarzyć wyciąganie z klatki właśnie z nim, a nie z miłym ciepłem i delikatnymi pieszczotami.