subskrybuj: Wpisy | Komentarze

Ile żyje świnka morska?

Możliwość komentowania Ile żyje świnka morska? została wyłączona
Ile żyje świnka morska?

Ile lat radości możesz oczekiwać od swoich futrzastych przyjaciół? To pytanie, które zadaje wiele osób, i oczywiście odpowiedź może się różnić w zależności od tego, z kim rozmawiasz… ale zobaczmy, czy możemy rozwiać kilka mitów i dać ci wyobrażenie o rodzaju zobowiązania n które musisz być przygotowany, jeśli chcesz dać tym cudownym małym zwierzakom dom na zawsze!

Świnka morska nie jest chomikiem!

To, jak mogłoby się wydawać, powinno być dość oczywiste, jednak ​​wiele osób nadal myli świnki morskie z chomikami! Świnki morskie mają nie tylko zupełnie różne potrzeby i rosną znacznie większe niż ich bardzo odlegli kuzyni, ale także różni się oczekiwana długość życia tych stworzeń. Średnio chomik może żyć przez 2-3 lata, w zależności od rodzaju rasy i stylu życia.

Zatem jaka jest średnia długość życia świnki morskiej?

Mianowicie średnia długość życia świnki morskiej wynosi 5-7 lat, chociaż jak w przypadku każdego żywego stworzenia, istnieje wiele czynników, które mogą mieć na to wpływ. Są znane z tego, że niektóre żyją znacznie dłużej niż 7 lat. Światowy Rekord Guinnessa z 2006 roku należy do świnki morski która żyła przez 14 lat, 10,5 miesiąca! Chociaż wiek ten nie jest normą, świnki morskie to z pewnością zwierzę domowe, które musisz obdarzyć troską i oddaniem przez wiele lat.

Jak możemy pomóc naszym drogim świnkom cieszyć się długim i szczęśliwym życiem?

Jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby dać świnkom morskim najlepszą szansę na osiągnięcie długoletności. Dobra dieta, duża przestrzeń, dużo ćwiczeń, interakcje społeczne, higiena i odpowiednia reakcja na wszelkie potencjalne problemy zdrowotne to czynniki, które mogą przyczynić się do długiego i szczęśliwego życia. Upewnij się więc, że karmisz właściwym jedzeniem we właściwych ilościach, z dużą ilością siana i karmy! Zapewnij swoim świnkom wystarczającą przestrzeń i możliwości biegania, korzystania z tuneli i stymulowania zabawkami w klatkach / na wybiegach lub podczas „podłogowego czasu” w ogrodzie. Świnki morskie są zwierzętami społecznymi, więc zapewnij im partnera w klatce, aby nie czuły się samotne ani znudzone. Oczywiście nie zapominaj, że większość świnek morskich uwielbia spędzać czas z ludźmi, więc przebywaj z nimi i wtulaj się. Regularnie i dokładnie czyść ich przestrzeń i zajmuj się nimi regularnie codziennie. Pamiętaj aby uważnie obserwować ich zdrowie, w razie potrzeby szukając porady u weterynarza.

Problemy zdrowotne i choroby świnek morskich

Podobnie jak w przypadku każdego zwierzęcia, u świnek morskich mogą występować problemy zdrowotne w każdym wieku. Może to być bardzo trudne do rozwiązania, zwłaszcza jeśli zachoruje młoda świnka. Z najlepszą wolą na świecie i pomimo wszelkich starań, aby zapewnić zdrowe środowisko naszym futrzanym przyjaciołom, pojawią się problemy, na które nie masz wpływu. Sugerujemy, aby znaleźć dobrego weterynarza zajmującego się leczeniem gryzoni, który jest przyzwyczajony do radzenia sobie ze świnkami morskimi i działać szybko, jeśli zajdzie taka potrzeba, ponieważ mogą szybko umrzeć.

Tak więc, w przeciwieństwie do chomików, które żyją zwykle tylko przez 1-4 lata, świnki morskie mogą żyć przez 5-7 lat, zapewniając Ci wiele lat miłości, przytulania i pieszczot! Przygotuj się więc na wszystko, co możliwe, aby zapewnić im długie, zdrowe i szczęśliwe życie, a one naprawdę w zamian rozświetlą Twoje dni!

ile żyje świnka morska