subskrybuj: Wpisy | Komentarze

Świnka morska american (gładkowłosa)

Możliwość komentowania Świnka morska american (gładkowłosa) została wyłączona
Świnka morska american (gładkowłosa)

Amerykańska świnka morska jest najstarszą i najpopularniejszą rasą. Uważa się, że po raz pierwszy udomowiono je około 5000 lat p.n.e. w Andach. Rasy amerykańskich świnek morskich są potomkami ras południowoamerykańskich świnek morskich Tschudi.

Amerykańska świnka morska jest popularną rasą o niskich wymaganiach pielęgnacyjnych

Opieka:

Jednym z powodów, dla których amerykańskie świnki morskie są tak popularne, jest ich łatwość pielęgnacji. Wymagają minimalnej opieki, co czyni je idealnymi zwierzakami dla dzieci.

Pamiętaj, aby zapewnić śwince morskiej dobry dom i odpowiednią dietę. Upewnij się, że ich paznokcie są przycinane co najmniej raz w miesiącu, i uważaj, aby nie przyciąć ich zbyt mocno.

Upewnij się, że ich jedzenie jest regularnie uzupełniane i że mają ciągły zapas siana do żucia. To sprawi, że będą szczęśliwe i zdrowe.

Wszystkie rasy świnek morskich potrzebują dużo ćwiczeń, a amerykańska świnka morska nie jest wyjątkiem. Świnki amerykańskie są szczególnie zabawne.

Wolą przebywać na zewnątrz lub biegać w domu przez krótki czas. Zawsze powinieneś zapewnić odpowiedni nadzór podczas zabawy świnki morskiej. Rasy amerykańskich świnek morskich potrzebują czasu na eksplorację i potrzebują co najmniej jednej godziny kontrolowanego czasu na podłodze dziennie.

W nocy możesz wybrać dużą klatkę na zewnątrz lub bardziej kompaktową klatkę dla świnki morskiej w domu.

Amerykańska świnka morska jest idealnym zwierzakiem dla dzieci.

Cechy:

Amerykańska świnka morska zwykle ma małe ciało o długości w zakresie od 8 cali do 9 cali (20 cm do 22,5 cm). Mają okrągły pysk ze słynnymi uszami i krótką, miękką sierść.
Świnki amerykańskie mogą mieć rozmiary od drobnych jak szczur, aż po zwierzęta domowe wielkości małego psa.

Temperament i zachowanie:

Jeśli szukasz zwierzę o słodkiej i klaunowatej osobowości, które jest łatwe w pielęgnacji, amerykańska świnka morska idealnie pasuje do tego opisu. Są one dość zabawne i dobrze reagują na zajmowanie się nimi.

Uwielbiają zajmowania się nimi i cieszą się miłością, w rzeczywistości im bardziej się nimi zajmujesz i okazujesz im sympatię, tym bardziej będą Ci się odwdzięczać. Dobrze dogadują się również z innymi świnkami morskimi.

Rasy amerykańskiej świnki morskiej są idealnymi zwierzętami domowymi i nie gryzą. Są to aktywne, przyjazne i ekonomiczne rasy, które mają sympatyczny charakter. Świnki amerykańskie są łatwe w obsłudze i karmieniu, a także są silnymi i wytrzymałymi małymi zwierzętami, ponieważ nie chorują bardzo łatwo.

Sierść i kolory:

Amerykańska świnka morska ma krótką, gładką sierść. Nie ma loków i może występować w różnych kolorach; występują również w różnych fryzurach. Amerykańska zwana „Abyssinian Satin” jest identyczna z amerykańską, z tym że jej sierść jest cienka, gęsta, wyjątkowo błyszcząca. Amerykańską świnkę morską można zobaczyć w szerokiej gamie kolorów i wzorów.

Istnieje dziesięć podstawowych kolorów świnek morskich, choć istnieje wiele odmian, które obejmują dwa lub więcej z tych podstawowych kolorów. Podstawowe kolory to:

WARIACJA KOLORÓW

  • Self – Jednolity kolor
  • Dutch (Holenderska) – Kolorowa głowa, biała grzywa, przednia połowa korpusu biała, głowa i tylne końce tego samego koloru.
  • Brindle – Jeden ciemny kolor i jeden biały kolor konsekwentnie przenikają się przez całe ciało.
  • Szylkret – Dobrze zdefiniowane czarne i czerwone prostokątne plamy koloru równomierne i jednolite na całym ciele.
  • Szylkret z białym – Dobrze zdefiniowane czarne, czerwone i białe prostokątne plamy koloru, podzielone wzdłuż linii biegnącej wzdłuż środka pleców i brzucha.
  • Roan – Białe i ciemniejsze włosy mieszają się równomiernie na całym ciele.
  • Agouti – Wszystkie włosy mają naprzemiennie ciemne i jasne pasy koloru.
  • Albinos – Czysta biel, żadnych ciemnych włosów, różowe oczy (całkowity brak pigmentacji).
  • Dalmatyńczyk – Białe ciało, ciemne plamy.
  • Himalaya (Himalajski) – Białe ciało, brązowy lub czarny nos, uszy i stopy, czerwone oczy.

Jednym z głównych powodów, dla których rasy amerykańskiej świnki morskiej są tak popularne, jest bezproblemowa opieka. Ich krótkie włosy wymagają minimalnej konserwacji. Ich włosy nie układają się łatwo i dobrze utrzymują się w czystości. To sprawia, że ​​te małe zwierzęta są doskonałą opcją jako zwierzak dla dzieci.