subskrybuj: Wpisy | Komentarze

Akcesoria dla świnki morskiej – zobacz, co musisz kupić

Możliwość komentowania Akcesoria dla świnki morskiej – zobacz, co musisz kupić została wyłączona
Akcesoria dla świnki morskiej – zobacz, co musisz kupić

Akcesoria dla świnek morskich to jedne z najważniejszych elementów dekoracji ich domu. Część z nich to bardzo ważne elementy dla świnek morskich, które powinny wzbogacić ich życie i sprawić, że będą lepiej funkcjonować w nowym otoczeniu. Każdy sklep zoologiczny ma przydatne akcesoria dla świnki morskiej, można kupić np. klatkę dla świnek. To niezbędne rzeczy i ciekawe gadżety. Jakie przedmioty absolutnie musisz kupić dla świnki morskiej? Sugerujemy!

Akcesoria dla świnki morskiej

Przedmioty do klatki świnki morskiej

Kupując świnkę morską, zwykle nie wiemy, czego naprawdę potrzebuje. Świnki morskie mają duże zapotrzebowania i potrzebują dużej ilości przedmiotów. Dlatego początkujący mogą zdecydować się na zakup wyprawki dla świnki morskiej, w której można znaleźć wiele niezbędnych przedmiotów. Oczywiście na niektóre z nich należy zwrócić największą uwagę, bez nich trudno będzie opiekować się świnką:

  • Klatka dla świnki morskiej – to najważniejsza rzecz, która powinna znaleźć się w domu przed zakupem świnki morskiej. To także najdroższy sprzęt. Klatka powinna być wykonana z wysokiej jakości tworzywa sztucznego i służyć przez kilka lat. Oczywiście im większa klatka dla świnki, tym lepiej. W takiej klatce świnka morska skinny lub rozetka muszą czuć się dobrze i wygodnie, ponieważ będzie tam przebywać przez większość czasu. Cena klatki to nie mały koszt, jednak należy pamiętać, że zazwyczaj jest to jednorazowy zakup. Klatka dobrej jakości powinna nadawać się do użytku przez długi czas – nawet przez cały żywot świnki morskiej.
  • Legowisko i domek dla świnki morskiej – Świnki morskie nie są uważane za ruchliwe zwierzęta. Dlatego nie skaczą za bardzo, ale leniwie leżą w legowisku. Dlatego przygotujmy wygodne i miękkie legowisko dla świnki morskiej. Świnki lubią miękkie posłanie, takie jak plusz lub polar. Warto też kupić miękki domek, w którym świnki mogą się schować i odpocząć. Legowisko świnki morskiej jest bezpiecznym zakątkiem dla tego stworzenia. Pierwszego dnia, kiedy świnka będzie w zupełnie nowym otoczeniu, może się trochę przestraszyć. Będzie więc szukała narożników, w których poczuje się bezpiecznie. Dom świnki morskiej stanie się swego rodzaju schronem. Warto również pomyśleć o drewnianym domku, który może służyć nie tylko jako schronienie. Świnka będzie w stanie idealnie ścierać zęby na nim.
świnki morskie w klatce

Jakie gadżety dla świnki morskiej?

Poza klatkami, legowiskami i domkami warto dokupić też inne gadżety dla świnek morskich, takie jak:

  • Hamak – świnki morskie skinny, rozetka lub peruwianka lubią leżeć na różnych legowiskach, w tym na przykład na hamakach. Oczywiście należy zawiesić je jak najniżej, aby świnka mogła się na nią wspiąć i łatwo zejść.
  • Zabawki dla świnek morskich – oczywiście nie jest to sprzęt niezbędny. Aczkolwiek świnki morskie cenią sobie tego typu przedmioty. Prawdopodobnie każdy sklep zoologiczny ma dział zabawek dla świnek morskich. Na przykład bardzo ciekawą zabawką jest polarowy koc, po którym świnki mogą radośnie skakać. Niektóre świnki lubią też zwisające zabawki, można je podgryzać lub gryźć.
  • Transporter – bardzo przydatny przedmiot pozwalający na transport świnek na wypadek konieczności udania się do weterynarza.
świnka morska akcesoria i gadżety

Ważne informacje o akcesoriach dla świnek morskich

Oprócz powyższego świnki morskie mogą mieć również:

  • Szczotka i grzebień – zadbaj o długie futerko świnek.
  • Szampon – może być przydatny, gdy trzeba odświeżyć sierść lub skórę świnek morskich. Jednak nie powinno się kąpać świnek zbyt często. Tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Szampon powinien być dedykowany tylko dla świnki morskiej.
  • Cążki do paznokci – w sklepie zoologicznym bez problemu znajdziesz cążki, które od czasu do czasu przydadzą się aby skrócić świnkom zbyt długie pazurki.
  • Podłoże – można trochę przetestować, aby zobaczyć, które jest odpowiednie dla świnek morskich. Wyściółka jest ważnym elementem wyposażenia każdej klatki.
  • Ubrania – nie konieczność, ale dodatek dla świnki morskiej, który warto mieć. Ubrania są szczególnie przydatne zimą dla świnek bez sierści jak np. świnka morska skinny.

Co powinieneś wiedzieć o zabawkach dla świnek?

Przed zakupem świnki morskiej należy zapoznać się z wiedzą na temat pielęgnacji i jak nie skrzywdzić zwierzaka. Musisz nauczyć się, jak hodować świnkę morską, jak dbać o jej zdrowie oraz jakie akcesoria i gadżety są konieczne do zdrowego wzrostu świnki.

Pamiętaj też:

Świnka morska nie jest chomikiem, więc nie może ćwiczyć na podobnym sprzęcie. Należy unikać tuneli, przenośników taśmowych, zjeżdżalni i rolek, ponieważ nie są one odpowiednimi zabawkami dla świnek morskich. Zwierzęta mogą uszkodzić kręgosłup! Nie kupuj drabin ani schodków dla świnek, ponieważ nie są one dla nich przeznaczone. Wszystkie one mogą powodować urazy i drobne uszkodzenia kręgosłupa.