subskrybuj: Wpisy | Komentarze

Świnka morska abisyńska

Możliwość komentowania Świnka morska abisyńska została wyłączona
Świnka morska abisyńska

Abisyńskie świnki morskie inaczej zwane rozetką mają bardzo specyficzny wygląd. Mają długie ciało, szeroką głowę i krótką twarz. Uszy opadają ku ziemi i mają kształt płatków. Niektóre abisyńskie świnki morskie mają nawet wąsy włosów wokół nosa!

Nigdzie na sierści świnki morskiej abisyńskiej nie ma płaskich ani gładkich plam, są one powszechnie lubiane ze względu na wyjątkowe, szorstkie i „rozetowe” futro.

Te świnki morskie mają 8-10 rozet, które pojawiają się parami, wzdłuż długości ich ciała, a także na ramionach, plecach, biodrach i na dole. Ich sierść owalnie modeluje ich ciała i może dorastać do 4 cm długości.

Abisyńskie świnki morskie dostępne są w odmianach jednokolorowych, a także w kilku mieszankach kolorystycznych, z najpopularniejszymi kolorami, w tym: Brindle, Roan, Szylkret, jednolity czerwony, czarny lub biały. Istnieje również wariant rasowy zwany świnką morską „Abyssinian Satin”, które mają taki sam wygląd jak Abisyńczyk, jednak ich sierść ma lśniący „satynowy” blask.

Abisyńskie świnki morskie jako zwierzęta domowe

Abisyńskie świnki morskie są idealne dla rodzin z dziećmi lub dla każdego właściciela świnki morskiej, który ma zwierzę po raz pierwszy.

Z natury abisyńskie świnki morskie są towarzyskie, serdeczne i uwielbiają uwagę swoich właścicieli! Dzięki pewnej trosce i treningowi mogą stać się bardzo przyjaznym i kochającym zwierzakiem.

Te świnki morskie bardzo lubią spędzać czas z ludźmi tak bardzo, że wiele z nich chętnie odpoczywa na kolanach właścicieli.

Zdrowie świnki morskiej abisyńskiej

Ta rasa świnki morskiej jest bardzo podatna na problemy z oczami, takie jak zaćma i małoocze. Z tego powodu ważne jest, aby uważnie obserwować swojego zwierzaka Abisyńczyka i zwracać uwagę na znaki ostrzegawcze, takie jak zmiany w wyglądzie ich oczu.
Małoocze często może prowadzić do ślepoty, dlatego ważne jest, aby sprawdzić zwierzaka u renomowanego weterynarza, jeśli podejrzewasz jakiekolwiek problemy z oczami lub zauważysz zmiany.

Abisyńska świnka morska ma większe ryzyko zachorowania na cukrzycę niż wiele innych ras – z tego powodu ważne jest, aby upewnić się, że karmisz swoją świnkę morską właściwą mieszanką zdrowej żywności i ograniczasz ilość „czasami” pokarmów i smakołyków, które im podajesz.

Rasa ta jest również podatna na torbiele jajników.

Hodowla świnek morskich Abisyńskich

Podczas hodowli Abisyńskiej Świnki morskiej ważne jest, aby nie hodować mieszanek. Abisyńczycy z sierścią Roan mają gen związany z deformacjami genetycznymi.

Chów świnki morskiej

Ważne jest, aby zapewnić swojej Abisyńskiej śwince morskiej bezpieczny dom. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz, że twoje zwierzę będzie mieszkać na zewnątrz, czy w środku, musisz dokładnie rozważyć, gdzie umieścisz jego domek / klatkę.

Ich dom powinien być ustawiony tak, aby był osłonięty przed ekstremalnymi warunkami pogodowymi i miał dostęp do słońca, cienia i świeżego powietrza przez cały dzień. Na przykład w przypadku świnek morskich nie umieszczaj ich domu przy zamkniętym oknie – ponieważ w bardzo gorący, słoneczny dzień nie będą w stanie uciec przed upałem.
W przypadku zewnętrznych świnek morskich należy upewnić się, że ich klatka jest umieszczona w miejscu, które odbiera zarówno słońce, jak i cień w ciągu dnia i nie jest narażona na silne wiatry.

Transportowanie świnki morskiej

Zanim przywieziesz do domu swoją świnkę morską, możesz poświęcić trochę czasu na zastanowienie się, jak ją przetransportować – nie tylko na pierwszą podróż do domu, ale także na przyszłe podróże. Musisz być przygotowany do transportu świnki morskiej na wycieczki do weterynarza lub do tymczasowego zakwaterowania, kiedy wyjeżdżasz na wakacje.

Wybór klatki

Wybierając klatkę dla swojego owłosionego przyjaciela Abisyńczyka, ważne jest, aby spróbować wybrać możliwie największą klatkę. Większa klatka zapewnia Twojemu zwierzakowi dużo miejsca do swobodnego poruszania się, biegania i zabawy. Klatka dla jednej świnki morskiej powinna wynosić co najmniej 60 cm x 30 cm x 30 cm.

Ćwiczenia świnki morskiej abisyńskiej

Bardzo ważne jest, aby wszystkie świnki morskie ćwiczyły. Najlepszym sposobem, aby zapewnić śwince morskiej wystarczającą ilość miejsca do zabawy i ćwiczeń, jest zdobycie jak największej klatki i powiązanie jej z torem świnki morskiej na świeżym powietrzu. Tor świnki morskiej można łatwo przymocować do ich klatki na stałe lub okazjonalnie.

Tor świnki morskiej świetnie nadaje się również do nadzorowanego czasu na zabawę. Dobry tor dla świnki morskiej będzie przenośny, lekki, łatwy do otwierania / zamykania i zabezpieczania, a także łatwy do ustawienia i zdejmowania.

Pielęgnacja świnki morskiej Abisyńskiej

Co je świnka morska rozetka?

Niestety, ta rasa świnki morskiej jest podatna na cukrzycę, co sprawia, że ​​bardzo ważne jest, aby odpowiednio przestrzegać jej diety. Zapewnij im dużo świeżych warzyw, trawy i / lub siana z tymiankiem do jedzenia. Upewnij się, że porozmawiasz z lokalnym weterynarzem lub ekspertem od zwierząt domowych, aby dowiedzieć się, jakie pokarmy mogą, a których nie mogą jeść, niestety niektóre warzywa mogą powodować, że świnka morska jest bardzo chora.

Siano dla świnki morskiej

Te świnki uwielbiają zakopywać się w siano do snu (kiedy go nie jedzą). Siano z tymiankiem jest zalecane, ponieważ ma wyższą wartość odżywczą niż inne rodzaje siana.

Czystość

Regularny harmonogram sprzątania zapewni, że dom twoich świnek morskich będzie bezpieczną i zdrową przestrzenią. Przygotuj się do dokładnego wyczyszczenia domu świnek morskich przynajmniej raz w tygodniu oraz wymieniaj siano na świeże. Pamiętaj, że agresywne chemikalia mogą wyrządzić szkodę zwierzętom, więc nie używaj domowych środków czyszczących. Upewnij się, że utrzymujesz ich dom codziennie, dodając świeżą wodę i usuwając niezjedzone pokarmy.

Relacje – czy warto łączyć kilka świnek morskich?

Świnki morskie uwielbiają towarzystwo, korzystne jest trzymanie więcej niż jednej świnki morskiej, aby zaspokoić ich potrzeby społeczne. Ważne jest również to, aby co najmniej jeden z jej właścicieli często przebywał w domu i spędzał czas na zabawie ze swoją Abisyńską Świnką morską.

Zabawy dla świnek morskich

Abisyńska świnka morska uwielbia żuć rzeczy i chować się w małych przestrzeniach. Do bezpiecznych przedmiotów do żucia należą niebarwione/nieutwardzone drewniane klocki do żucia i niektóre warzywa. Możesz także dodać pola lub tunele, w których mogą się ukryć.

Ile kosztuje świnka morska rozetka?

Cena świnki morskiej rozetki może wynosić od 50 zł do 300 zł. Niektórzy wolą kupować świnki morskie od hodowców. Możesz również wziąć swoją świnkę morską ze schroniska lub po prostu kupić ją (lub jego) w sklepie zoologicznym. Możesz również sprawdzić lokalne ogłoszenia, aby zobaczyć, czy jest ktoś, kto nie może już opiekować się swoim zwierzakiem i chce go oddać do dobrego domu.

Ile żyje świnka morska rozetka?

Zgodnie z ogólną zasadą świnki morskie często żyją od 5 do 6 lat. Oczywiście zależy to od sposobu, w jaki się nimi opiekuje, ich diety, stylu życia i genetyki.